Opublikowano

Reiki

Co to jest Reiki ?


Twórcą reiki, czyli systemu – metody uzdrawiania za pomocą przekazywanej energii, jest Japończyk Mikao Usui (1865-1926), filozof i myśliciel, który już w dzieciństwie został odesłany do buddyjskiego klasztoru, co jednak nie przeszkodziło mu w zdobyciu wyższego wykształcenia, także doktoratu z literatury. Usuiemu nieobce były takie dziedziny wiedzy jak zachodnia medycyna, filozofia czy teologia.

Słowo Reiki wywodzi się z języka chińskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „duchowy wpływ”. Współcześnie kojarzone jest z metodą uzdrawiania, której twórcą jest japoński mistrz, Mikao Usui, doktor i założyciel Usui-reiki-ryōhō (systemu uzdrawiania duchowego). W języku japońskim słowo „rei” oznacza „ducha lub duszę”, zaś „ki” może symbolizować zarówno duszę, jak i uczucia, umysł, energię oraz nastrój. Jest też określeniem energii życiowej, która przenika Wszechświat i która jest wykorzystywana do uzdrawiania

Legenda głosi, że pewnego dnia w 1914 r. udał się na górę Kurama, gdzie po 21 dniach medytacji i postu doznał objawienia.Tak powstał system reiki.

Reiki jest sztuką wykorzystywania energii Wszechświata w oparciu o pięć zasad, które swoim następcom przekazał Mikao Usui i które nadal są aktualne.

Chociaż dziś się nie martw.
Chociaż dziś się nie złość.
Chociaż dziś bądź wdzięczny
Chociaż dziś pracuj uczciwie.
Chociaż dziś bądź miły dla innych.

Według Usui Reiki to energia, która przenika wszystko i wszystkich. Każdy z nas ulega jej wpływowi, ale nie każdy z nas potrafi czerpać z niej tak, by posługiwać się nią do poprawienia jakości swojego życia i życia innych. Reiki służy bowiem do uzdrawiania siebie i innych, do uzdrawiania swojego życia i życia innych ludzi.